Ev Dekorasyon Tarzları

Gönderen Ali 08/03/2018 0 Yorumlar Dekorasyon,

Ev Dekorasyon

Evin dekore edilmesine başlanmadan önce mutlaka yaşam tarzı, kullanım alışkanlıkları dikkate alınmalıdır. Birçok ev dekorasyon stilinden ev sahibine en çok hitap eden stil seçilmeli ve bu stil çerçevesinde ilerleme kaydedilmelidir. Ev sahibi evini kendi dekore edebileceği gibi bu konuda uzman ekiplerden destek de alabilir. Eğer herhangi bir yardım alınacaksa ne istenildiğinin tam olarak ifade edilebilmiş olması çok önemlidir.

Klasik Tarz

Geçmişin izlerini taşıyan gösterişli, ahşap ağırlıklı mobilyalar ve aksesuarlar bu tarzın olmazsa olmazıdır. Mobilya ebatları büyük ve aydınlatmalar parlak olur.

Modern Tarz

Bu tarzın özelliği ayrıntısı ve detayı fazla olmayan, sade mobilyaların seçilmesidir. Ancak bu mobilyalar çeşitli aksesuarlar ile süslenir.

Akdeniz Tipi Dekorasyon

Bu dekorasyon tipinde beyaza boyalı ahşap mobilyalar kullanılır. Akdeniz' e kıyısı olan ülkelerin çoğunda görülen evler bu tarza göre dekore edilmiştir. Bu tarzın ana renkleri mavi, beyaz, turuncu, yeşil, sarı gibi doğayı anımsatan renklerdir.

Rustik Tarz

Rustik tarz tam manasıyla köy evlerinde görülen dekorasyonun modern tercihler ile birleşmesidir. Ham ağaçtan yapılan mobilyalar ve aksesuarlar kullanılır. Duvarlarda turuncu, sarı gibi canlı tonlar tercih edilir.

 

Country Tarzı

Eskitme, vintage mobilyaların modern ile sentezini oluşturur. Çiçek motiflerine bolca rastlanır. Mobilyalar genelde beyaza boyanmış ve eskitilmiş ahşaptandır. Amerika, İngiliz ve Fransız mimarisinin bir karışımı da denilebilir bu tarz için.

Yorum Yaz