Mutfak Dekorasyonu için Pratik Fikirler

Gönderen Ali 19/03/2018 0 Yorumlar Dekorasyon,

Mutfak Dekorasyonu İçin Pratik Fikirler

Mutfağınıza yeni bir hava katmak istiyorsanız mutfak dekorasyonu için pratik fikirler elde etmelisiniz. Hangi eşyalarını nereye yerleştirdiğiniz de size ne gibi katkıları olur bunları iyi hesaplamalısınız. Mutfağınızı dekore ederken kullanılabilir yer alanından feragat etmemeye önem göstermelisiniz. Peki, bu kadar şeye dikkat ederken nasıl mutfağımı dekore edebilirim diye düşünüyorsanız bu yazımız tam size göre.

Depolama Yerlerinizi İyi Seçin

Mutfakta kullandığınız birçok eşya dekoratif bir özelliğe sahip. Bazen kullandığınız fincanları bazense vücudunuzu kurulamak için kullandığınız havluları illa çekmeceler de depolamanıza gerek yok. Mutfağınız da kalan boş bir duvara askılık asarak kolay bir şekil de eşyalarınızı asabilir, renk renk farklı desenlerle mutfağınıza görsel bir şölen yaşatabilirsiniz.

İyi Işıklandırma Sistemi

Mutfağınız da ışıklandırmayı çok fazla önemsemiyor olabilirsiniz ama şık görünmesini istiyorsanız mutfağınızın ışıklandırmasına önem vermelisiniz. Özellikle bazı raftaki objeleri ön plana çıkarmak istiyorsanız led ışıklandırma ile objeleri arka tarafından hafif bir ışık sağlayabilirsiniz. Özellikle karanlık zamanlar da mutfağınız çok daha şık görünecektir.

Kara Tahta Olarak Duvar Tercihi

Duvarınızı siyaha boyayarak mutfağınız da kara tahta elde edebilirsiniz. Kara tahta üzerine alacağınız ufak notlar ve çizeceğiniz resimler ile mutfağınıza nostaljik bir hava katacağından emin olabilirsiniz. Renk seçiminizi yaparken parlak boyadan kaçınmaya çalışın aksi takdir de tam bir kara tahta görünümü ile karşılaşamayabilirsiniz.

Yazılar İle Duvarınızı Renklendirin

Satın alacağınız tahtalara istediğiniz harfleri vererek duvara istediğiniz büyüklükte ve istediğiniz renkte kelimeler yazabilirsiniz. İsteğinize bağlı olarak kelimeleriniz arkasına ışıklandırma sistemi döşeyebilirsiniz. Bu şekilde duvarınızın sadece görünümü kaybolacak ve şık bir mutfak tasarıma sahip olabileceksiniz.

Tezgâh Fayanslarınıza Özen Gösterin

Mutfakta en çok karşı karşıya kalacağınız bölümlerden birisi de tezgâh fayanslarıdır. İstediğiniz şekil de alabileceğiniz fayanslar ile mutfağınızı rengarenk fayanslarla döşeyebilirsiniz.

Yorum Yaz