Sofra Düzeni

Gönderen Ali 31/07/2018 0 Yorumlar Dekorasyon,

Sofra Düzeni

             Günlük yaşantımızda ya da resmi davetlerde hepimizin dikkat ettiği sofra düzeni ve sofra tasarımını bu hatfa evimburada olarak kaleme aldık.Herşeyin kusursuz ve düzenli olmasını istediğimiz ve en başta gelen sofra düzeni şu şekilde olmalıdır.

Suplalar: Servis tabağnın altına tabağın masa örtüsünden ince bir basamak olarak yukarı çıkması , diğer bir deyişle takıma hacim kazanırmak için kullanılır.Renk uyumu ve doğru tarz seçildiğinde , yemek takımına şıklık ve stil kazandırır.Genellikle dore , lame, kristal taş bördülü gibi seçenekleri olduğu gibi cam ve metal olarak modern versiyonları da bulunur.

 

Sofra Düzeni kadar Sofrayı kuracağınız ürünlerde çok önemlidir.

 

Masa Örtüsü: Verilen davetin zamanına ve tarzına göre seçilmesi sofranıza farklılık ve estetik bir görünüm kazandırır.Gün ortası davetleri için pamuklu ve yumuşak bir dokuda masa örtüsü seçebilirsiniz.Akşam davetleri içinse daha parlak ,jakarlı,simli,ipekli kumaşlardan masa örtüsü tercih edilebilir.Burada dikkat etmeniz gereken en önemli noksa ise desenli bir yemek takımı için düz ve yalın ,minimal bir yemek takımı için desenli masaya hareket katacak bir masa örtüsü tercih etmektir.

Runner ve Peçeteler: Davetlerin bir başka tamamlayıcısıdırlar. Masa örtüsünü hareketlendirmek ve davetlilerin oturma düzenini belirtmek için kullanılan runner'lar kara ve dikdörtgen masalara daha uygundur.Kare masalarda , masa örtüsü üzerine +  şeklinde , dikdörtgen formlu masalarda ise masanın enine doğru , birbirine paralel bantlar şeklinde davetli sayısına göre yerleştirilebilir. 

              Peçeteler  ise doğrudan veya sadece estetik amaçlı olarak kullanılır.Resmi davetlerde kumaş peçeteler , genellikle konukların direkt kullanımına servis edilirken , günlük buluşmalarda ise masa düzenini tamamlamak için tercih edilebilir.Bu nedenle , günlük davetlerinizde doğrudan kullanım için ikinci bir peçete grubu daha bulundurmanızı öneririz.

Evim Burada Önerileri : Verdiğiniz davetlerde oturma düzenini belirlemek ve misafirlerinize jest yapmak için servis tabaklarının içlerine ya da yanlarına isimlik yerleştirebilirsiniz.

EvimBurada olarak Sofra düzeni konusunda sizlere sunmuş olduğumuz öneriler yazımızı okuduğunuz için teşekürler.

Yorum Yaz