Doğru Banyo Aydınlatması

Gönderen Ali 17/09/2017 1 Yorumlar Dekorasyon,

 

Doğru Banyo Aydınlatması

için İpuçları

 

Işık, dekorasyonun genellikle içinde gibi görülmese de oldukça önemli bir yere sahiptir. Gözden kaçırılan bir detay olmasıyla beraber, dekor planı yapılırken genel itibariyle içerisine dâhil edilmez. Dekor için kullanılan bütün malzemelerin, görünüm açısından ön planda olmasını sağlayacak detay, ışıklandırma detayıdır. Doğru aydınlatma olmadan ürünler olması gerektiğinden sönük kalacaktır. Özellikle banyolar için aydınlatmanın oldukça büyüktür. Doğru banyo aydınlatmasıyla istenilen dekor görünümüne kavuşabilmek de kolay hale geliyor. 

Bazı banyolar gün ışığından yararlanabilmekteyken, çoğu banyo ise evin karanlık bölümünde bulunmakta ve gün ışığından yararlanamamaktadır. Evin en sık kullanılan alanlarından biri olan banyolar, bireylerin ortak kullanım alanları olması sebebiyle aydınlatma açısından da bu noktada önem kazanmaktadır. Aynaları kolaylıkla kullanabilmek ve ortaya çıkabilecek tehlikelerin önüne geçmek için aydınlatma detayının atlanmaması gerekmektedir. 
Doğru Banyo Aydınlatması için İpuçları

Aydınlatmanın banyonuza tam anlamıyla etki sağlayabilmesi adına dekorasyonu açık renklerle gerçekleştirmeniz büyük bir önem taşıyor. Duvar renginden, banyo taşlarının rengine kadar açık renkleri tercih etmenizle beraber aydınlatmanın verimini artırmanız mümkün hale geliyor. 

 

Banyo aydınlatması

Banyo aydınlatmasını yaparken, tüm banyoyu aydınlatacak şekilde tasarımını gerçekleştirmeniz önem taşıyor. Banyonun her noktasını aydınlatabilmek için ise tavandan aydınlatma yapmak gerekliliği mevcut oluyor. Banyonuzun büyüklüğüyle doğru orantılı olarak tavan aynasını seçebilirsiniz.  

 

Aydınlatmanın genel hatları tamamlandıktan sonra, ayna çevresi gibi sık kullanılan bölgelere de küçük aydınlatmalar koyarak banyonuzu daha pratik bir hale getirebilirsiniz. 

Doğru banyo aydınlatması için tercih etmeniz gereken ürünleri evimburada.com.tr isimli sitemiz üzerinden edinebilirsiniz. 

1 Yorumlar

Ahmet:
15/09/2014, 12:08:54 PM
Cevapla

Güzel ve akıcı bir makale olmuş. Teşekkürler

Yorum Yaz