Perde Seçiminin Önemi

Gönderen Ali 15/09/2014 0 Yorumlar Dekorasyon,

Ev Dekorasyonunda Perde Seçiminin Önemi

 

Perdeler, bir ev için olmazsa olmaz değere sahip olmalarıyla beraber seçimi konusunda zorlanılan ürünlerdir. Evdeki havanın yansıtılmasını sağlayan detaylar olan perdeler, evin dekorasyonunda büyük bir öneme sahip olmasıyla beraber fark yaratmayı sağlıyor. Evin tarzını yansıtmayı sağlayan ve mobilyalarla uyum içerisinde olan perdeler sayesinde evde bir bütünlük sağlanabiliyor. Perde seçiminin çeşitli kritik detaylara dikkat edilecek şekilde yapılmasıyla beraber isteğe uygun ev tasarımı yapabilmek de mümkün oluyor.

 

Perde Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

 

Perde seçiminizi mobilyalarınızın tarzına uygun olarak seçmeniz gerekiyor. Mobilyalarınızda klasik tercih ettiyseniz perdelerinizde de klasik dikim detaylarıyla oluşturulmuş olan tasarımları seçmelisiniz.

 

Modern tasarımlı mobilyalarınız ve modern hatlardan oluşan bir ev tasarımınız bulunuyorsa, modern detaylarla bezenmiş olan perdeleri seçmelisiniz. Modern tarzda evler için panel ve Japon stilindeki perdelerin kullanımı oldukça doğru olacaktır.

 

Perde seçimindeki detaylardan biri de renk tonlarıdır. Renk tonlarının seçiminde mobilyalarla birebir olacak şekilde aynı değil, bir iki ton farklı renkler seçilmelidir. Renk seçiminin doğru yapılması beraberinde mobilyaların da ön plana çıkmasını sağlayarak görünüm açısından oldukça hoş bir stili beraberinde getirecektir.

 

Işığın fazla seviyede olduğu odalarda düz tasarımlar ideal perde seçimleri olacaktır.

 

Çocuk odaları için yapılacak perde seçiminde odanın içerisindeki tema gözetilmelidir. Odanın temasın bağlı olarak yapılacak perde seçimiyle beraber görünüm değer kazanacaktır.

 

Genç odaları için yapılacak perde seçiminde temizliği kolay olan kumaşlar ve tasarımı da baskılı olan ürünler seçilebilir.

 

Eviniz için en şık perdelere evimburada.com.tr üzerinden ulaşabilir, tek tıkla sipariş verebilirsiniz.

Etiketler: perde tül taç

Yorum Yaz