Salon Dekorasyonunda Kullanılabilecek Renkler

Gönderen Ali 15/09/2014 1 Yorumlar Dekorasyon,

Salon Dekorasyonunda Kullanılabilecek Renkler

 

Evin en önemli alanlarının başında gelen salonlar, dekorasyonun en önemli olduğu parçalardan biridir. Salon dekorasyonu için tercih edilecek renkler, doğru dekoru oluşturabilmede aslan payına sahiptir. Salonun büyüklüğü ve salonun aldığı ışık, renk seçimini yapmada fark yaratıcı detaylar olarak ön plana çıkmaktadır.

 

Salon Dekorasyonunda Renk Seçimi Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Salonu olduğundan daha büyük ve daha ferah göstermede açık renkler kullanılmalıdır. Fakat bazı durumlarda salona koyu renklerin dâhil edilmesi gerekmektedir. Koyu renkler, odanın havasını değiştirebilecek özelliğe sahiptir. Salonu daha sıcak bir hale getiren tonlar arasında; fildişi krem ve bej renkler yer almaktadır. Pastel tonların sıklıkla salon dekorasyonu için kullanılabilir olmasıyla beraber salonun sizi yansıtabilmesi adına renk seçiminizi şekillendirmede kendi isteklerinizi de ön planda tutmalısınız.

 

Salon dekorasyonu için sadelikten gelen şıklığı beyaz renk oluşturuyor. Tek başına beyaz hem kullanış açısından hem de tasarım açısından zorlayıcı olmasıyla beraber, beyaz renkle beraber açık mavi tonlarının harmanlanması oldukça ideal olacaktır. Salonunuza şık bir detay kazandıracak olan beyaz-mavi tonlarıyla beklentilerinizden daha güzel salonlar tasarlayabilmeniz de mümkün hale geliyor.

 

Salonunuzu klasik detaylarla tasarlamak istiyorsanız, koyu renklere yer vermeniz daha doğru olacaktır. Koyu tonları tamamen klasikle bezemek yerine dekorasyonda daha modern hatlara sahip olan koyu tonlardan oluşan ürünleri kullanmalısınız.

 

Minimal tarzdan hoşlanıyorsanız da ürünlerinizde daha sade fakat sıradan olmayan dekor ürünlerini ve renklerini kullanmanız doğru tercih olacaktır.

 

En güncel ve kaliteli salon dekorasyonu fikirleri için mutlaka evimburada.com.tr’den fikir almalısınız!

1 Yorumlar

Kenan:
24/10/2014, 10:06:19 PM
Cevapla

Güzel...

Yorum Yaz